Czech CZ English EN German DE

Czech CZ English EN German DE

Kontakty

Štramberská 1049/20
Ostrava - Vítkovice
703 00

info@xenium.cz

+420 596 614 750

INTELIGENTNÍ INSTALACE

Co je to inteligentní instalace? Je to instalace, která dokáže sama po naprogramovaní řídit provoz domu. Od regulace vytápění a klimatizace, ovládaní rolet, osvětlení a jiné spotřebiče ať po ochranu majetku a zabezpečení domu. To je hlavní rozdíl oproti klasické elektroinstalaci, protože u klasické instalace se jednotlivé celky skládají z různých samostatných celků (ovládaní osvětlení, topení atd.). Při maximálním použití inteligentního systému, tvoří všechny rozvodné sítě (silové rozvody), datové sítě (datové rozvody) a slaboproudé rozvody (sdělovací vedení) jeden celek.

Proč chytrý dům?

Aniž bychom si to uvědomovali, jsme v dnešní době obklopeni celou řadou chytrých věcí. Od dotykových telefonů, které používáme každý den, přes automobily, které by bez takových věcí ani nejezdily, až po domácí spotřebiče či moderní elektroinstalace. Chytrý dům tak nejen funguje zcela automaticky, ale hlavně šetří, poskytuje komfort, bezpečnost a hlavně myslí za Vás!

Sběrnicový systém iNELS BUS System představuje jedinečné řešení elektroinstalace tehdy, když stavíte nový dům nebo provádíte kompletní rekonstrukci. Systém nabízí širokou škálu funkcí, která přináší uživateli domu příjemný komfort. Dále umožňuje integrovat jednotlivé technologie v domě, což kromě již zmíněného komfortu přináší také úspory. Způsob ovládání je také možné v průběhu času přizpůsobovat požadavkům uživatele a elektroinstalaci lze dále rozšiřovat. Velmi oblíbené je využívání aplikací do chytrých telefonů nebo tabletů, které představují efektivní a přehledný způsob kontroly nad domem v době Vaší nepřítomnosti.

iNELS BUS System jste schopní integrovat většinu technologií v domě a vhodnou regulací šetřit Vaše peníze za energie. Nemusíte se zajímat, zda je léto nebo zima. Jednoduše nastavíte požadovanou teplotu v místnosti a dům jiz automaticky ví, co má dělat.

Úspory provází celou myšlenku inteligentního bydlení. Dům je schopný vypnout osvětlení a vytápění v místnosti v době nepřítomnosti, v zimě vytáhne žaluzie, čímž umožní prohřívání domu slunečními paprsky či naopak v létě dříve zatáhne žaluzie a omezí tak četnost spínání energeticky náročné klimatizace.

Neopomenutelná je ochrana majetku a bezpečí. Záplavový, teplotní, požární detektor nebo detektor úniku plynu dá pokyn, který zavře přívod vody, plynu, spustí ventilaci apod. Užitečná je také funkce simulace přítomnosti v době, kdy jste na dovolené.

Při ovládání elektroinstalace můžete využít nástěnné vypínače, skleněné dotykové vypínače, dotykový displej, chytrý telefon, tablet, počítač či televizní obrazovku. Tím lze zachovat konvenční způsob ovládání a doplnit jej o možnost ovládání celého domu z jednoho místa.

Užíváte si rádi hudby, sledování filmů či prohlížení fotek? S multimediální nástavbou budete mít všechna tato data přístupná kdekoliv v domě. Navíc můžete dětem ve vedlejším pokoji vypnout televizi a ovládat celý dům přes TV obrazovku.

Co Vám přináší sběrnicové řešení?

 • úspora energií díky regulaci osvětlení a vytápění
 • ovládání rolet, markýz, venkovních či meziokenních žaluzií
 • stmívání osvětlení, světelné scény
 • spínání spotřebičů či elektrických zařízení na dálku
 • ovládání příjezdové brány, garážových vrat
 • logické a centrální funkce (odchodové tlačítko, …)
 • možnost manuálního ovládání i automatického režimu
 • reakce na (nežádoucí) otevření okna nebo dveří
 • reakce na pohyb osob (žádoucí i nežádoucí)
 • vzdálený dohled přes chytrý telefon, tablet nebo PC
 • možnost ovládání přes televizní obrazovku
 • integrace zařízení třetích stran (kamery, klimatizace, …)